27-04-2018

Οι εγγραφές για το Νηπιαγωγείο θα πραγματοποιηθούν από 2 Μαΐου έως 18 Μαΐου.

Ώρες εγγραφών 12:00 - 12:45μ.μ.

Στο Νηπιαγωγείο εγγράφονται υποχρεωτικά μαθητές που έχουν γεννηθεί τα έτη 2013 και 2014 (νήπια και προνήπια) και εφόσον η κατοικία τους ανήκει στη σχολική περιφέρεια του Νηπιαγωγείου Βλαχιώτη.

Για περισσότερες πληροφορίες κάντε κλικ εδώ

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΓΓΡΑΦΩΝ:

Το πιστοποιητικό γέννησης του μαθητή δεν προσκομίζεται από τους γονείς αλλά αναζητείται από το Νηπιαγωγείο μέσα από το πληροφοριακό σύστημα myschool του ΥΠΠΕΘ.

α) Αίτηση εγγραφής - υπεύθυνη δήλωση (δίδεται στο Νηπιαγωγείο).

β) Αποδεικτικό στοιχείο όπου φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, νερού, μισθωτήριο οικίας).

γ) Επίδειξη του βιβλιαρίου εμβολίων του μαθητή. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (δίνεται στο Νηπιαγωγείο για τον παιδίατρο).

δ) Οι αλλοδαποί μαθητές γράφονται αφού προσκομίσουν ληξιαρχική πράξη γέννησης ή πιστοποιητικό γέννησης επίσημα μεταφρασμένο στα ελληνικά. Δε γίνονται δεκτά έγγραφα σε ξένη γλώσσα.

Επισυναπτόμενα Αρχεία
Όνομα Αρχείο