30-11--0001

Στόχος Βελτίωσης:
  • Η βελτίωση των σχέσεων μεταξύ των νηπίων, η καλλιέργεια του σεβασμού , της αλληλεγγύης  και η καλύτερη  ανάπτυξη της επικοινωνίας  και της συνεργασίας μεταξύ τους , ώστε να αναπτυχθεί ένα ασφαλές, ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον μάθησης στο Νηπιαγωγείο.
  • Να ενισχύσουν την αυτοεκτίμηση και την αυτοπεποίθησή τους συνειδητοποιώντας την διαφορετικότητά τους και την διαφορετικότητα των άλλων, μέσω της αναγνώρισης των ικανοτήτων, των δυνάμεων και των ατομικών τους χαρακτηριστικών και της εκτίμησης των δεξιοτήτων και των επιτευγμάτων τους.
  • Να εκφραστούν ελεύθερα μέσα από τα εικαστικά και τη θεατρική αγωγή. Να αισθανθούν τη χαρά της προσωπικής δημιουργίας, μέσα από ποικίλες καλλιτεχνικές δημιουργίες.
  • Να μπορούν να χρησιμοποιούν ικανοποιητικά εφαρμογές στον Η/Υ.
Σχέδιο Δράσης: Είμαστε όλοι μια αγκαλιά
Άξονας: Σχέσεις μεταξύ μαθητών / μαθητριών

Συντονιστής Δράσης: ΚΟΥΒΑΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

Επισυναπτόμενα Αρχεία
Όνομα Αρχείο
Πάτησε εδώ για να μάθεις και νά παίξεις όμορφα πράγματα !
Πάτησε εδώ